Idegen nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése

Megkezdődött a TÁMOP 2.1.2/12-1-2012-0001

“Idegen nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése”

kiemelt projekt megvalósítása.

A Projekt célja:

A TÁMOP 2.1.2. projekt alapvető célja a felnőtt lakosság gazdasági versenyképességének növelése, valamint munkaerő piaci, elhelyezkedési esélyeinek növelése. A munkaerő-piacra jutni korszerű ismeretek birtokában lehet, és azok fejlesztése segít abban, hogy meg is lehessen tartani a munkahelyeket. Ehhez korunk megköveteli, hogy digitális ismeretekkel és idegen nyelvi tudással is rendelkezzenek a munkavállalók. A projekt ennek érdekében célul tűzi ki a digitális ismeretekkel és nyelvi kompetenciákkal rendelkező lakosság számának növelését.

Kik vehetnek részt a projektben? Kik lehetnek a támogatott személyek?

Valamennyi 18. életévét betöltött felnőtt, felső korhatár nélkül, aki

• nem áll középiskolával, felsőoktatási intézménnyel tanulói/hallgatói jogviszonyban – kivéve azokat, akik költségtérítéses képzésben vesznek részt
  • ezen képzési programmal párhuzamosan nem vesz részt más hazai vagy Európai Uniós forrásból támogatott idegen nyelvi és informatikai képzésben

A részvétel formái

Vegyen részt képzéseinken munkáltatóként!

• Valósítson meg informatikai vagy idegen nyelvi képzést munkavállalói számára, így kollégái zárt képzésben vehetnek részt!

Vegyen részt képzéseinken magánszemélyként!

• Iratkozzon fel informatikai vagy idegen nyelvi képzéseinkre!
  • Megfelelő számú résztvevő esetén az Ön lakhelyéhez legközelebb eső ponton szervezzük meg a képzéseket.

Támogatás mértéke:

A projekt időtartama alatt egy személy maximum 90.000 Ft támogatásban részesülhet, ebből

• amennyiben hátrányos helyzetű településen él: a meghirdetett képzés díjának
    minimum 2%-át, azaz 1.800 Ft-ot
  • minden más személy minimum 5% -át, azaz 4.500 Ft-ot önrészként kell befizetnie.

A képzésekre való jelentkezés:

Ha szeretne élni a lehetőséggel, iskolánk várja az érdeklődőket!

Fontos információ: a honlapunkon történő regisztráció díjmentes és nem jár kötelezettséggel.
Bővebben a projekrólhttp://www.tudasodajovod.hu