Menü Bezárás

Játékosan a nagyvilágban

Játékosan a nagyvilágba című programmal jelentkezett a 2022-es évben a Nyitott Ajtó Baptista Szakképző iskola. A Nemzeti Tehetségprogram és a Minisztérium támogatásával iskolánk három tehetségterület fejlesztését kezdte el társasjátékok bevonásával. A 660.000 forintos támogatással lehetőség nyílott több mint száz játék megvásárlására. Az idegen nyelvi társasjátékok az angol és német nyelvet tanuló tehetségesebb diákok játékos szókincsfejlesztését tették lehetővé. A sokféle puzzle-k az építőipari szakmában és a művészeti ágazaton tanuló tehetségek térbeli és vizuális készségeinek fejlődéséhez járultak hozzá. A klasszikus játékok, mint például a sakk, a malom, a dominó, a torpedó elsősorban a logikus gondolkodás fejlesztését célozták meg, valamint nagyban hozzájárultak a személyiség fejlődéséhez. A projektben iskolánk harminc tehetségesebb tanulója vett és vesz részt jelenleg is. A májusi beszerzést követően elindult a tehetségek felkutatása és a szóban forgó tanulók számára tanórán kívüli fejlesztés is elindult. Különböző iskolai rendezvényeken is szerepet kapnak a játékok, így például a sportnapi rendezvényeken a sakk és a malom már rendszeres résztvevője a programnak. Különböző fórumunkon igyekszünk programunkat megismertetni szélesebb körben, mivel hiszünk abban, hogy a klasszikus tantárgyakon túlmutató fejlesztési lehetőségek, így a játékok bevonása, szerves részét képezheti a tehetségek gondozásának hátrányos helyzetű tanulók esetében is.