Menü Bezárás

MIT CSINÁL EGY KÖZSZOLGÁLATI TECHNIKUS?

A közszolgálati technikus a közszolgálat széles szakmai vertikumán belül részletesen megismerkedik a közigazgatási tevékenység-terület szabályaival, sajátosságaival, a rendészeti, a magánbiztonsági tevékenység, valamint a rendvédelmi életpálya sajátosságaival, a leendő választott hivatás fontosabb szakmai elemeivel. A képzési folyamat során a gyakorlati képzés keretében a közigazgatási technikus megismerkedik kormányhivatalok tevékenység-rendszerének, a magánbiztonsági szolgáltató szervezetek, a büntetés-végrehajtás, a katasztrófavédelem-tűzoltóság, valamint a rendőrség tevékenységének legfontosabb elemeivel.

Kód ÁgazatSzakmaFelvételi követelmények
0001 Rendészet és közszolgálatKözszolgálati technikusFelvétel a tanulmányi
eredmények alapján.
Pályaalkalmassági
követelményeknek
való megfelelés szükséges.
A felvételi eljárás részét
képezi a fizikai
alkalmassági felmérés
és a felvételi elbeszélgetés.

Középfokú felvételi eljárás rendje

A tanulmányi területekre benyújtott felvételi kérelmek rangsorolásának szempontjai:

A felvételi folyamat során szerezhető pontok a következő mértékben befolyásolják a felvételi eredményét. Az intézmény a felvételi kérelmekről a tanulmányi eredmények és a pályaalkalmassági kompetencia pontszámai, valamint a foglalkozás-egészségügyi vizsgálat eredménye alapján dönt.

A fizikai erőnlét mérés során kötelezően végrehajtandó mozgásformák: hanyattfekvésből felülés, mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás, hajlított karú függés, 4×10 m ingafutás.

A mérés lebonyolításához sportfelszerelés szükséges!

Közszolgálati technikus (0001-es tagozatkód)

A. Hozott pontok számítása Tantárgy7. év vége8. félévi eredményÖsszesen max.
magyar nyelv és irodalom5510
történelem5510
matematika5510
idegen nyelv5510
testnevelés5510
Összesen az általános iskolai eredmények alapján elérhető maximális pontszám 50
B. Pályaalkalmassági kompetencia100
Írásbeli feladatlap30
Szóbeli elbeszélgetés 40
Fizikai állóképesség 30
Összesen elérhető maximális felvételi pontszám 150
C. Foglalkozás-egészségügyi vizsgálat alkalmas vagy nem alkalmas minősítéssel

Azon tanulók esetében, akik a 8. évfolyamon félévkor elégtelen osztályzattal rendelkeznek, az iskola dönthet úgy is, hogy felvételi kérelmük elutasításra kerül, vagy a pontszámuktól függetlenül a rangsor végére kerülnek. A döntést – a jelentkezők számának figyelembevételével – az igazgató hozza meg.