Mit csinál egy szobafestő?

A szobafestő az építőipar befejező szakmái közül az egyik leglátványosabb szakmaterület. A szobafestő szakember feladata a terveknek, és a műszaki leírásnak megfelelően a különféle anyagú és tulajdonságú külső és belső, új és régi felületeken a bevonatrendszer kialakítása, illetve felújítása. Eközben hagyományos és modern technikákat, anyagokat, eszközöket, szerszámokat, gépeket használ. A felületeket kreatív módon díszíti, és megóvja a környezeti hatásokkal szemben. A megfelelő bevonatrendszer kialakításához elengedhetetlen a szakszerű felületdiagnosztika, a felület, előkészítése, előkezelése. Tevékenységét a kézi és gépi festési technológiák alkalmazásával önállóan, a munka-, környezetvédelmi-, és biztonsági előírások betartásával végzi.

Szobafestő (0012-es tagozatkód)

Összesen az általános iskolai eredmények alapján elérhető maximális pontszám 40